Olga a Jakub Plojharovi předávají štafetu 6x5 z jižních Čech

Známá česká herečka Olga Plojhar Bursíková s manželem Jakubem jsou prvními účastníky projektu 6x5 z jižních Čech. Po pěti dnech strávených dokumentováním známých i méně známých míst nyní předávají pomyslnou štafetu dalším tvůrcům. Společný projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko má za cíl propagaci jižních Čech a nalákání tuzemských hostů k podzimní dovolené.

Manželé Olga a Jakub Plojharovi jsou jedni ze šesti tvůrců, kteří byli do projektu vybráni. Úkol mají všichni stejný, navštívit několik destinací v jižních Čechách a svým vlastním pohledem je prezentovat fanouškům na sociálních sítích. Štafetu si budou předávat celý srpen, vzniklý materiál pak využije Jihočeská centrála cestovního ruchu k další propagaci kraje. Vybráni byli tvůrci napříč cílovými skupinami i mediálními formáty, které vytvoří. „Při výběru jsme se snažili pokrýt naše nejdůležitější cílové skupiny turistů, kteří do jižních Čech přijíždějí. Oslovujeme rodiny s dětmi i mladší páry, jedince, kteří si užívají památky, gastronomii i přírodu. Sami tvůrci jsou aktivní na Instagramu, Youtube či vlastním blogu, kde mají široké skupiny sledujících. Zároveň vytvoří fotografie, videa a články, které využijeme na našich vlastních kanálech,“ popisuje marketingovou strategii, která je součástí podzimní kampaně, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Pořadatelé, ve spolupráci s jednotlivými destinačními společnostmi v jižních Čechách, připravili návrhy aktivit pro každého z tvůrců. Ti měli za úkol vybrat si alespoň dva ze zpracovaných itinerářů, zbytek času si mohli vyplnit vlastním programem. „Jakub je původem Budějčák a já jsem vždycky celá naměkko, když mi povídá o svém dětství a provází mě po svém kraji. Pravidelně sype z rukávu fun facts, zajímavosti, historické události i rodinné příběhy. Nemáme ale už moc příležitostí jih prozkoumávat, tak jsem si nesmírně užila tu atmosféru Budějovic v létě a u řeky. 

Projeli jsme se na šlapadle kolem slepého ramene Malše a soutoku s Vltavou, navštívili jsme letní plovárnu, vylezli na Černou věž, prošli celé město a ochutnali spoustu lokálních dobrot. Nemohli jsme vynechat ani kouzelnou cestu na Podhradský statek pod Dívčím kamenem, kde Jakub vyrůstal. Je to náš nejoblíbenější výlet z Budějovic,“ líčí zážitky Olga Plojhar. „Z dalších destinací jsme si vybrali Prácheňsko, kde jsme objevovali méně známe cíle například hrad ve Strakonicích, nebo vodní mlýn v Hoslovicích, a pak jsme vyrazili do Českého Krumlova. Ten všichni znají přeplněný turisty, ale teď je vše klidnější. Křivolaké uličky i skrytá zákoutí a večer koncert Ondřeje Rumla s Jihočeskou filharmonií v Pivovarské zahradě. Prostě nádhera! Jižní Čechy jsou poklad a s radostí se sem vracíme znovu a znovu,“ dodává nadšeně Olga Plojhar.

Štafetu projektu 6x5 od manželů Plojharových přebírají Michal a David Vaníčkovi, kteří se svými dvěma dcerami tvoří netradiční rodinu a své zážitky, právě třeba z cestování, prezentují na Youtube kanálu Dva tátové. Následovat bude například mladý fotograf a zástupce současné generace adventure instagramerů Pavel Kašák, nebo výživová poradkyně a blogerka Karolína Rathousová, kterou znají fanoušci pod přezdívkou Dewii.