V roce 2020 putujte za Prácheňskou perlou

V řekách Blanici a Otavě, a také v mnoha rybnících na území Prácheňska, pobývají pohádkové perlorodky. Tajemné vodní bytosti jsou na ně hrdé a pečlivě je ochraňují a střeží. Na starost je dostává vždy ta nejpečlivější z rusalek. Protože místní mají rádi svůj půvabný kraj, těší je, když jej přicházejí anebo přijíždějí poznávat návštěvníci odjinud. Proto se rozhodli, že k tomu i sami pomohou. Rusalky dostaly za úkol, aby roznášely perly pohádkové perlorodky tam, kde si je zájemci budou moci opatřit, a ještě k tomu poznat zajímavé turistické cíle.

OD KDY MŮŽU PUTOVAT?

Putování za Prácheňskou perlou odstartuje v půlce června 2020.

 

JAK ZÍSKAT PERLU?

Stačí navštívit alespoň čtyři z mnoha zážitkových cílů na území Prácheňska a za návštěvu sbírat na tuto putovní kartičku razítka. Při návštěvě posledního, čtvrtého, místa, získáte kromě razítka i poklad v podobě jedinečné prácheňské perly a sady kytiček, kterými si můžete svůj obrázek s rusalkou či vodníkem dozdobit a vytvořit si tak originální suvenýr z cest.

KDE NAJDETE INFORMACE O ZAPOJENÝCH MÍSTECH?

Aktuální seznam partnerů zapojených do Putování za Prácheňskou perlou již brzy obdržíte v informačních centrech nacházejících se v turistické oblasti Prácheňsko, či na oficiálních webových stránkách oblasti.