Městské informační centrum Strakonice nově najdeme na hradě

 

Nové městské informační centrum ve Strakonicích se otevřelo přímo ve vstupní bráně barokní zámecké budovy nad soutokem řeky Otavy a Volyňky.

Nové městské informační centrum na strakonickém hradě v úterý 6. června 2017 v 16 hod. slavnostně otevřel pro návštěvníky starosta města Mgr. Břetislav Hrdlička.

Turisté a místní obyvatelé tak od letošní sezony již nebudou chodit pro informace do budovy městského úřadu na Velkém náměstí, ale tipy na trávení volného času ve Strakonicích nyní dostanou přímo v historických prostorách nejvýznamější strakonické památky.

Kromě poskytování aktuálních informací je snahou nevšedním, avšak lokálním mobiliářem a novým pojetím přiblížit návštěvníkům historii města včetně významných událostí, úspěchů, tradic a pro Strakonice typických průmyslových odvětví.

Praktické informace:

Otevírací doba:

květen - září: Po – Ne 9 – 17

říjen - duben: Po – Ne 9 – 16

Kontakt:

Zámek 1, 386 01 Strakonice

IČ: 00367869, DIČ: CZ00367869

tel.: +420 380 422 744

e-mail: infocentrum@meks-st.cz

Informační centrum je bezbariérové.

Jazyková vybavenost: němčina, angličtina.

MIC Strakonice je členem Asociace turistických informačních center České republiky (A.T.I.C. ČR) s certifikátem kategorie B.

V MIC Strakonice najdete:

  • informace o pamětihodnostech, přírodních zajímavostech, turistických cílech regionu (cykloturistika, hippoturistika, zážitková turistika…) a jízdních řádech
  • informace o ubytování a stravování
  • kulturní a sportovní přehledy
  • veřejný internet
  • turistické propagační materiály, razítka do turistických zápisníků
  • nabídku pohlednic, map, místních i regionálních průvodců a publikací a upomínkových předmětů ze Strakonic